poeha.com/demol | Vorige | Home | Volgende | Muziek | Kies een favoriete kandidaat | Stemmenoverzicht

 

Wie is De Mol?: Jaargang 5, Aflevering 3

Kijkers: 1.37 miljoen (bron: Stichting KijkOnderzoek).

In de derde aflevering werden de kandidaten in drie groepjes verdeeld. Jim, Sander en Yvon moesten postzakken ophangen langs een treintraject en de anderen moesten die vanuit een rijdende trein verzamelen. In de tweede opdracht speelden twee groepjes van drie kandidaten het spelletje Wie van de drie? Yvon en Yvonne speelden daarna het spellletje Mystery Box. Het lukte het tweetal om te raden dat Gijs in de doos zat en hij keert terug in het spel. Er was slecht nieuws over Roeland. Hij is erg ziek geworden en kon niet langer aan het programma meedoen.

Inleiding

Angela vertelt dat ze weer terug zijn op het vasteland maar dat één van de kandidaten erg ziek is geworden.

Opdracht 1: Victor Harbor, Penneshaw

De kandidaten moeten zich in drie groepen verdelen: drie vrienden, vier collega's en twee stokers. Ze besluiten dit via loting te doen. Hierover wordt gestemd. Isabelle, Jim, Roeland, Victoria en Yvonne zijn voor loting. Lottie, Marc-Marie, Sander en Yvon zijn tegen. Lottie schrijft de lootjes en Jim deelt ze uit in zijn hoed. Jim, Sander en Yvon worden vrienden. Isabelle, Lottie, Victoria en Yvonne worden collega's en Marc-Marie en Roeland gaan stoken.

Voordat de opdracht begint, worden drie kandidaten gebeld met een voorstel van de Mol: Yvon, Jim en Isabelle. Als zij zorgen dat de opdracht mislukt dan kunnen zij extra correcte antwoorden op respectievelijk vijf, drie en vijf vragen krijgen waardoor de kans kleiner wordt dat zij aan het einde van de aflevering eruit vliegen. Alle drie lijken het voorstel te accepteren.

De drie vrienden Jim, Sander en Yvon stappen in een witte Dodge die op rails rijdt en hangen postzakken op langs de rails. Vooraf willen Sander en Yvon precies weten wat Jim daarvoor heeft gedaan. Zij controleren zijn verhaal maar kunnen niets verdachts vinden. De drie starten met acht postzakken en de twee rugzakken van Victoria en Yvonne. Er hangen labels de zakken maar ze snappen niet waar deze voor dienen. Als ze een paar zakken hebben opgehangen, ontdekt Sander dat er in de auto ook nog metalen haken zijn waaraan de zakken moeten worden opgehangen. De eerste zakken zijn dus niet correct opgehangen.

De anderen leggen het traject af in een stoomtrein. De collega's stappen in de enige wagon. De twee stokers reizen in de locomotief. Zij moeten aan de collega's aangeven wanneer er een zak moet worden binnengehaald door middel van ringsteken. Er is wel een complicatie: sommige postzakken bevatten een bom. Gewone zakken leveren 1000 euro op en bommen kosten 2000 euro. De stokers krijgen een lijst met zaklabels en zakinhouden. Maar alleen de vrienden weten welke zakken waar hangen. De stokers bellen naar de vrienden maar zij blijken niet te hebben bijgehouden waar ze de zakken hebben opgehangen.

Omdat Roeland ziek is, valt Lottie in als tweede stoker. De eerste zak die ze tegenkomen is de ontbrekende rugzak van Yvonne. Isabelle haalt deze binnen. Iets later volgt de rugzak van Victoria maar Victoria mist die. Alle acht volgende zakken worden gemist. Soms mikken de collega's mis en soms besluit stoker Marc-Marie om een zak over te slaan omdat er waarschijnlijk een bom inzit (hij heeft een lijst).

De opdracht verloopt nogal chaotisch en er loopt nogal wat mis in de communicatie tussen de stokers en de andere twee groepen. Isabelle en Yvon hebben duidelijk weinig zin om de opdracht te laten slagen maar dat kan worden verklaard door het telefoontje dat ze eerder ontvingen.

Resultaat: Voor kandidaatsrugzakken kon niets worden verdiend. Er werden geen gewone zakken binnengehaald maar ook geen bommen. Er is dus niets verdiend en de groepspot blijft staan op 11.250 euro.

Analyse: Dit was een spectaculaire opdracht waarin van alles is misgegaan. De slechtste positie voor de Mol was in de wagon omdat je daar het minste controle hebt over wat er gebeurt. Omdat er geloot is voor de groepen lijkt het alsof we hier geen conclusies over kunnen trekken. Maar als de Mol in dat groepje zat, had zij door het uitvallen van Roeland de kans om het spel te spelen als stoker. De drie dames in dit groepje (Isabelle, Victoria en Yvonne) zouden het als Mol dus niet goed hebben aangepakt. Een verstandige Mol zal tegen het loten hebben gestemd (Lottie, Marc-Marie, Sander en Yvon) want loting om de posities verzwakt zijn kans om de opdracht om zeep te helpen.

Opdracht 2: Dutch Community Centre, Adelaide

Opnieuw worden de kandidaten in drie groepen verdeeld maar deze keer neemt Angela de touwtjes in handen. Marc-Marie (hoofdpersoon), Jim en Sander gaan samen in een mannengroepje. Victoria (hoofdpersoon), Isabelle en Lottie maken een vrouwengroepje en Yvon en Yvonne krijgen een speciale opdracht.

De drietallen zonderen zich af en de hoofdpersonen vertellen de andere twee over hun leven. Even later blijkt waarom. De drietallen gaan het spel Wie van de drie? spelen met een panel van vier naar Australië geëmigreerde Nederlanders. Alle drie moeten doen alsof ze de hoofdpersoon zijn. Het panel moet door middel van het stellen van vragen er achter zien te komen wie de echte hoofdpersoon is. Voor elk panellid dat misgokt, winnen de kandidaten 1000 euro.

De drietallen blijken zich uitstekend te hebben voorbereid. De twee neppersonen doen alsof ze de hoofdpersoon zijn en deze doet soms net alsof hij het antwoord op de vragen niet weet. Marc-Marie, Jim en Sander weten drie panelleden te misleiden en bij Victoria, Isabelle en Lottie lukt dat bij twee van de vier panelleden.

Daarna zijn Yvon en Yvonne aan de beurt. Zij spelen Mystery Box, een spel waarbij je door het stellen van ja/neevragen erachter probeert te komen welke bekende persoon er in een grote doos zit verstopt. Als dit binnen 100 seconden lukt dan verdienen ze 2500 euro. Echter voor elke keer dat ze een verkeerde naam noemen, gaat er 500 euro uit de pot.

Aan het begin van de opdracht roept Yvon onmiddellijk Brad Pitt en verliest daarmee 500 euro. Maar zij is het ook die raadt wie in de doos zit. Het is Gijs! En Angela heeft ook nog een verrassing: Gijs keert terug in het spel.

Resultaat: De mannen wonnen 3000 euro en het vrouwendrietal 2000, net als het tweetal Yvon en Yvonne. De groepspot stijgt dus naar 18.250 euro.

Analyse: Grappige opdracht waarbij een van de sterke kanten van sommige kandidaten (acteren) goed kon worden gebruikt. Het had wel iets langer mogen duren. Bij de drietallen was er meer geld op het spel dus dat lijkt de beste positie voor de Mol. In deze groepjes is de Mol het best een hoofdpersoon. Immers alleen zij kunnen geld verliezen: door het panel ervan te overtuigen zichzelf te zijn. De andere twee kunnen hun valse rol goed spelen (levert geldwinst op) of slecht (resultaat hangt dan af van de andere spelers).

Rijtjes en feitjes

Terugblik: Jim, Lottie, Roeland en Yvonne in een helikopter. Gijs terwijl hij van een helling afrent. Yvon (Ja! We hebben het!), Marc-Marie en Sander (Helemaal aan de andere kant), gravend op het strand. Een teleurgestelde Yvonne op het strand bij een paar tonnen. Gijs, Isabelle, Victoria, en Marc-Marie op het strand en Gijs zegt daar tegen Victoria: Ja maar, gil nou niet zo! Gewoon, gewoon.. Victoria: Ok. Ok maar ik... Roeland kruipend ondergronds. Roeland, Jim en Yvonne, wadend in het water. Sander op het strand: Jongens, zullen we nu gewoon stoppen? Angela tikt iets in op een laptop. Rood scherm! Close-up Gijs en beeld hele groep: Hee! Gijs, man!

Introductiefilmpjes: de introductiefilmpjes van de kandidaten zijn hetzelfde als in aflevering 1. Voor het eerst kwam het filmpje van een afgevallen kandidaat langs (Gijs), weliswaar met een rode duimafdruk. Aan het einde van de aflevering snapten we waarom: Gijs is terug.

Details: Nummer Angelas tram: 358. Nummerplaat witte Dodge: MIC-34. Bestemmingen postzakken: Goolwa (bom), Hayborough (bom), Currency Creek, Strathalbyn, Finniss, Sandergrove (bom), Mangkita (bom) en Toopermang. Is Sandergrove een hint voor Sander? Twee van de namen zijn verkeerd gespeld: ze moeten zijn Nangkita en Tooperang (gevonden door Kuikentje op www.wieisdemol.com, zie ook een Australische webpagina). De betrokken letters zijn M, N en M. Is twee keer M en verwijzing naar Marc-Marie? Het kan ook dat het doel was om te verwijzen naar het geslacht van de Mol: MANgkita en TooperMANg (vondst ontleend aan bericht B209910 op www.wieisdemol.be). Er was bij de treinopdracht meer te verliezen (8000 euro) dan te winnen (4000) dus het is maar goed dat de kandidaten geen enkele postzak binnenhaalden. Nummer locomotief: 207.

Vermoedelijke volgorde zakken: Yvonne (links, gepakt door Isabelle), Finnes (links, gemist door Isabelle), Sandergrove (links, pass), Victoria (rechts, gemist door Victoria), Mangkita (links, pass), ? (rechts, gemist door Yvonne), ? (rechts, gemist door Yvonne), Hayborough (links, pass) en Goolwa (?, pass). Eén tas werd volgens Lottie gemist door Marc-Marie. Accordeonist: Stef Swart. Jury: Johannes (kiest Sander en Victoria), Toon (Jim en Victoria), Marius (Sander en Isabelle) en Sonja (Marc-Marie en Lottie).

Biechts: Victoria (niet sprekend in beeld), Victoria, Jim (wordt gebeld door een boodschapper van de Mol), Roeland (ziek), Lottie, Yvon, Lottie (niet sprekend in beeld), Isabelle (wordt gebeld door een boodschapper van de Mol), Sander, Yvon, Sander (vindt Yvon verdacht), Yvon, Yvon, Sander, Jim, Yvon, Lottie, Yvon, Lottie, Victoria, Yvon [einde opdracht 1], Sander (niet sprekend in beeld), Marc-Marie (niet sprekend in beeld), Lottie (niet sprekend in beeld), Isabelle (niet sprekend in beeld), Jim, Marc-Marie, Victoria, Isabelle, Victoria, Lottie, Victoria, Yvon, Victoria, Sander, Isabelle, Roeland (ziek), [start verdenkingen] Yvon (verdacht Roeland), Isabelle (heeft het over Victoria), Sander (heeft het over Yvon), Victoria (noemt Sander), Lottie (noemt Marc-Marie, verdenkt Yvonne, Isabelle, Jim en Sander niet), Yvonne (noemt Marc-Marie), Marc-Marie (weet het niet) en Jim (verdenkt Marc-Marie). Yvon (9 keer) en Victoria (8) kwamen het vaakst aan het woord in deze biechts. Yvonne (1) het minst vaak.

Grappige momenten: Marc-Marie: Geen carnavalsstoker! Jim over de achterdochtige Sander en Yvon: Deze mensen zijn echt... Roekoe! (gebaart met een paar gekken van doen te hebben). Jim scheldt origineel: Schijtende otter! Sander terwijl hij Jim optilt: Jim heeft al zes dagen dezelfde broek aan! Lottie wil vanuit de rijdende trein mensen vragen hoe de stad heet waar ze langsrijden en begint met een vriendelijk Hello! waardoor de trein alweer voorbij is voor ze de vraag kan stellen.

Stemronde: er is niet gestemd in deze aflevering.

Afvalronde: er hoefde niemand naar huis omdat Roeland moest opgeven.

Vooruitblik: Een witte vrachtauto rijdt. Yvonne wijst terwijl Yvon, Isabelle, Lottie, Victoria en Gijs kijken. Iemand start een stopwatch. Jim (En recht! En recht!) hangt uit het raam van de vrachtauto en geeft aanwijzingen. Yvon (Gaat goed!), Marc-Marie en drie anderen kijken toe. Sander geeft aanwijzingen in de vrachtauto: Nou, je moet niet zo hard. Je moet relaxed rijden. Close-up wiel. Jim en Victoria (Niet te hard!) moedigen aan. Een grote roze knuffel in een straat. Jim met boevenbord. Marc-Marie met boevenbord. Isabelle, Lottie en Marc-Marie ((Dat heeft geen zin. Nou, je moet toch een koffer hebben om bij mijn vrouw te brengen?) rennend op een balkon (in een shopping mall?). Gijs (Ik snap jullie niet! Spreek nou iets af, verdorie!) in een straat met Marc-Marie en Lottie. Nog eens Marc-Marie en Lottie. En nog eens Marc-Marie, wie rent er voor hem langs? Lottie, Gijs, Sander, Yvonne en Isabelle in de stad. Marc-Marie (Ik heb er niet één!) heftig nee gebarend tegen Isabelle (Allemaal zien) en Yvon.

Lange promo: Victoria (lachend) en Lottie (Wie zeiden dat het gezellig was?) wandelen een cafe binnen terwijl Jim als portier buiten de deur staat te wachten, Marc-Marie is al binnen. Roeland (wantrouwen alles!), Isabelle en Yvonne in het cafe. Victoria loopt langs Yvon (Ja!). Lottie close-up in het cafe: Ik hou dat niet drie weken vol, zo!. Wie-van-de-driespel: Marc-Marie naast Sander (Mijn naam is Marc-Marie Huijbregts) en Jim. Jim in een biecht: En ik zei: Mijn naam is Marc-Marie Huijbregts. Witte auto op rails, toeterend. Yvon en Sander in de auto. Sander in een biecht: Dan heb je of nergens meer zin in, of je loopt de boel ontzettend te flessen. Vuur in een oude locomotief. beeld bovenkant locomotief die fluit. Marc-Marie hangt links uit de rijdende locomotief (Hangen, links!). Lottie (Nee!) en Marc-Marie (Twee keer toch?) in de locomotief. Rijdende trein met Marc-Marie en Lottie hangend rechts uit de locomotief en iemand hangend uit de enige wagon (met een stok?).

Jim en Sander kwamen in het lange promotiefilmpje opvallend in beeld tijdens biechts. Marc-Marie (7 keer) kwam veruit het vaakst in beeld (de nummer twee haalde 4). Isabelle (1), Roeland (1) en Yvonne (1) het minst.

Korte promo: Bevatte enkele beelden uit de lange promo.

Stemronde

Niet aanwezig in deze aflevering.

Verdenkingen

We hebben voor de volgende kandidaten verdachte zaken kunnen noteren tijdens deze aflevering:

  • Yvon: vertelt dat ze expres de eerste opdracht tegenwerkte. Verspeelde bij Mystery Box 500 euro door Brad Pitt te raden. Stemde tegen loting voor de treinopdracht.
  • Marc-Marie: miste een postzak in de treinopdracht. Stemde tegen loting voor de treinopdracht. Een mogelijke hint in de plaatsnamen verwijst naar hem.
  • Isabelle: geeft de verkeerde informatie door over de positie van de postzakken (rechts in plaats van links). Miste een postzak in deze opdracht.
  • Sander: verwijst Sandergrove naar hem? Stemde tegen loting voor de treinopdracht.
  • Yvonne: miste twee postzakken in de treinopdracht.
  • Lottie: Stemde tegen loting voor de treinopdracht.

Voor Gijs, Jim, Roeland en Victoria konden we niets verdachts vinden. Victoria miste haar eigen rugzak in de treinopdracht maar dit kon geen gevolgen hebben voor de geldpot.

Onze keuze

Mol: Jim. Winnaar: Victoria. Volgende uitvaller: Gijs.

Weer een leuke aflevering. Maar het inschatten van de beste positie voor de Mol was wederom lastig. We gaan wat zoekmethode betreft gebruik maken van de kansberekening die beschreven werd op www.wieisdemol.com. Dat is even lastig want bij deze methode krijgen niet de vermoedelijke Mollen punten maar de vermoedelijke gewone kandidaten. We herhalen daarom de keuzes die we eerder maakten in het programma:

  1. Bij de opdracht in Lisse gedroegen Isabelle, Jim en Yvonne zich het meest als Mol. Iedereen behalve dit drietal krijgt een punt.
  2. Bij de eerste stemronde wordt normaal de Mol niet als verdachte genoemd. Dit gold voor Sander en Victoria. De rest krijgt een punt.
  3. Bij de tonnen pleitten alleen Jim en Marc-Marie voor het openen van de duurste ton. De rest krijgt een punt.
  4. Roeland en Sander zaten in het slechtste groepje in de grotten en Gijs deed niet mee. Zij krijgen een punt.
  5. Lottie, Marc-Marie, Sander en Yvon waren tegen lootjes trekken voor de treinopdracht. De rest krijgt een punt.
  6. De beste posities tijdens de spelletjes in het Dutch Community Centre waren die van Marc-Marie en Victoria. De rest krijgt een punt.

Nu berekenen we kandidaatskansen op basis van de scores per aflevering. Deze kansen geven aan hoe waarschijnlijk het is dat een deelnemer een gewone kandidaat is (en dus niet de Mol). In de eerste aflevering haalde niemand 0 punten. De berekening vereist dat minstens één persoon 0 punten haalt en dus verlagen we de scores van de eerste aflevering met 1 punt. Dit zijn de afleveringsscores en kandidaatskansen:

 KK% Naam       1 2 3
 99% Yvon       1 1 1
 99% Lottie     1 1 1
 94% Roeland    1 2 2
 94% Gijs       1 2 2
 91% Victoria   0 1 1
 76% Yvonne     0 1 2
 76% Sander     0 2 1
 76% Isabelle   0 1 2
 39% Marc-Marie 1 0 0
 17% Jim        0 0 2

Volgens dit lijstje is Jim na drie afleveringen de meest onwaarschijnlijke gewone kandidaat en dus de meest waarschijnlijke Mol. We stemden al op hem en blijven daarom bij onze eerdere keuze. We houden ook vast aan onze winnaarskeuze Victoria.

Voor wat betreft de volgende afvaller kunnen we nu uit vijf personen kiezen: Gijs, Jim, Sander, Victoria en Yvonne. De andere vier worden getoond in opdrachten die vermoedelijk na aflevering vier komen. Gijs kan door zijn uitschakeling de kandidaat op wie hij de vorige keer stemde, wegstrepen maar hij heeft een aflevering gemist. Dat is niet handig bij het beantwoorden van de vragen. We stemmen daarom opnieuw op hem als volgende afvaller.


poeha.com/demol | Vorige | Home | Volgende | Muziek | Kies een favoriete kandidaat | Stemmenoverzicht
Last update: March 12, 2005. erikt(at)xs4all.nl