poeha.com/demol | Vorige | Home | Volgende | Muziek | Kies een Mol | Stemmenoverzicht | Gastenboek

 

Wie is De Mol?: Jaargang 6, Aflevering 2

Kijkers: 1.15 miljoen (bron: Stichting KijkOnderzoek).

In de tweede aflevering van deze nieuwe reeks waren Liz en Roderick nog steeds afgezonderd van de grote groep bezig met tangolessen. De andere zeven maakten ondertussen een vlot waarmee ze een snelstromende rivier afdaalden. Daarna speelden ze een zoekspel te paard in de hooglanden van Argentinië maar met een kaart van Amsterdam. Inmiddels werd er druk gehandeld in jokers voor de test. Na de handel bleken Chris en Richard de minste jokers te hebben. Voor Chris liep dit niet goed af. Hij maakte de test het slechtst en werd naar huis gestuurd.

Opdracht 1: La Longa

De avond voor de opdracht krijgen de kandidaten per telefoon een hint van een man. Ze denken dat het Roderick is. Hij zegt: Wat je ook doet, neem altijd de zwaarste. Niemand weet wat er bedoeld wordt.

De volgende ochtend krijgen ze de opdracht om in anderhalf uur een vlot te bouwen. Het blijkt dat Chris, Milouska en Toine dit al eerder hebben gedaan. Chris neemt de leiding en ze bouwen een stevig vlot.

Vervolgens vraagt Karel om een kandidaat maar zegt niet waarom. Als ze handelen naar het telefoontje dan moeten ze de zwaarste kiezen en dat is Richard. Er volgt een discussie maar ze komen er niet uit. Vervolgens stelt Richard zichzelf kandidaat. Hij wordt gewogen (117 kilo) en vervolgens horen de kandidaten dat ze verder mogen met 117 kilo gedeeld door 7 kandidaten is 16 kilo bagage (afgerond naar beneden).

De bagage wordt gewogen, geselecteerd en op het vlot gezet. Daarna wordt het vlot achter een rubberboot gehangen. Op het vlot worden ook nog tien stukken hout geplaatst. Elk stuk hout dat ze weten te transporteren over een snelstromende rivier van 5 km, is 500 euro waard.

Resultaat: De tocht met het vlot verloopt bijna vlekkenloos. Alle bagage en alle stukken hout bereiken de finish. Er wordt 5000 euro verdiend. De groepspot stijgt naar 8000 euro.

Analyse: Aardige opdracht om te doen en om naar te kijken maar voor mollenvangers valt er weinig eer aan te behalen. Een verstandige Mol gaat natuurlijk niet riskeren om zijn eigen bagage kwijt te raken door een gammel vlot te bouwen of het vlot te laten crashen op een rots.

Opdracht 2: Fortin Chacabuco

Voordat de opdracht op Fortin Chacabuco begint, maken de kandidaten eerst een test om te bepalen wie van hen het meest over Amsterdam weet:

  • Wat was de oorspronkelijke functie van het Paleis van Justitie?
    bankgebouw (links): gekozen door Chris en Milouska (vallen af)
    weeshuis (rechts): gekozen door Frédérique, Mary-Lou, Peggy, Richard en Toine
  • Tegen wie verloor Ajax hun 100-jarige jubileumwedstrijd?
    Utrecht (links): gekozen door Richard (valt af)
    Twente (rechts): gekozen door Frédérique, Mary-Lou, Peggy en Toine
  • Hoeveel heipalen zijn er onder het Paleis van de Dam
    Peggy: 150
    Toine: 1500
    Frédérique: 3500
    Mary-Lou: 2000
    Correct was: 13675: Frédérique zat er het dichtst bij

Frédérique krijgt een aparte taak. De andere zes worden ingedeeld in drie teams van twee personen (Chris en Mary-Lou, Milouska en Richard, en Peggy en Toine). Karel legt uit dat ieder team in het gebied vier geldpotten kan vinden die zich bevinden op plekken vernoemd naar beroemde locaties in Amsterdam. De teams verplaatsen zich te paard en communiceren via walkietalkie met Frédérique. Zij heeft een kaart van Amsterdam die kan worden gebruikt om de verschillende locaties te vinden. Zij zit in een kuil onder de grond(!).

Chris en Mary-Lou zijn team groen. Zij beginnen bij het Centraal Station en worden door Frédérique naar de Haarlemmer Poort gestuurd. Maar ze belanden bij het AnneFrankhuis. Daarvoor zien we ze bij de Stopera arriveren. Even later pakken ze ook geld bij de Haarlemmer Poort. Frédérique stuurt ze naar het Leidseplein via de Marnixstraat. Even later raakt Mary-Lou Chris kwijt. Chris zien we geld deponeren bij de Nederlandse Bank met Peggy. Daarna is Chris met Mary-Lou bij de Nederlandse Bank. Ze deponeren het geld en vertrekken naar de Dam. Daar zit Frédérique. Deze groep haalde minstens 3 keer geld op (AnneFrankhuis, Stopera en ???).

Peggy en Toine zijn team geel. Zij beginnen bij het Olympisch stadion en door communicatieproblemen weten zij niet waar ze naar toe moeten en welke kleur ze zijn. Toine staat daar al met een groene geldtas in zijn handen terwijl hij gele zou moeten zoeken. Uiteindelijk worden de twee naar Carre gestuurd maar belanden bij de RAI. Peggy pakt daar het geld maar hoort van Frédérique dat dat niet mag omdat dat geld voor een ander team (rood) bestemd is. Peggy probeert het weer vast te maken maar dat lukt niet goed want als het rode team daar arriveert dan is het geld weggewaaid. Toine is daarna te zien bij Carre en Peggy spreekt daarna over Javaeiland. Later zien we haar met geld bij de Nederlandse Bank. In de volgende scene zijn ze bij Frédérique, Chris en Mary-Lou op de Dam. Ze wachten op het laatste koppel. Minstens 1 keer geld opgehaald (Carre)

Milouska en Richard zijn team rood. Ze starten bij het Tropenmuseum en worden naar de RAI gestuurd. Maar als ze daar arriveren is er geen geld meer. Frédérique stuurt ze naar het Rijksmuseum. Daar halen ze het geld op. Later zien we ze op weg naar de Nationale Bank waar Milouska als enige geld wegbrengt. Het blijkt daarna dat ze geld hebben gemist op het AnneFrankhuis (was dat niet groen?). Vermoedelijk 1 keer geld opgehaald (Rijksmuseum).

Resultaat: Iedereen komt op tijd op de Dam aan en er blijkt 1750 euro in de bankkas te zitten. Er is dus 1750 euro verdiend en de groepspot stijgt daardoor naar 9750 euro.

Analyse: Het leek alsof Frédérique min-of-meer per toeval op de gidspositie kwam en dat maakt het minder waarschijnlijk dat zij de Mol is omdat de Mol over het algemeen met een bepaalde doelpositie aan een opdracht wil beginnen. Als lid van één van de drie paren kon de Mol kon op verschillende manieren deze opdracht saboteren: vertragen waardoor een groep te laat aankwam op de Dam (niet gebeurd), geld weggooien (Peggy) of iets met de bankkas doen (iedereen bij de bank is verdacht). We weten niet hoeveel geld elke groep heeft bijgedragen en hoeveel zij konden bijdragen. Het is daarom lastig om deze opdracht te analyseren.

Bovenstaand schema laat zien welke van de 15 locaties vermoedelijk bij de drie teams (groen, geel en rood) horen. Twee locaties zijn algemeen: de Dam en de Nederlandse Bank. Van twee locaties is onbekend welke kleur erbij hoort: de Munt en Artis werden niet genoemd in het programma maar wel op de officiële website. We missen alleen een gele zak en die moet op één van deze locaties gehangen hebben. Als dat zo is dan klopt het met Karels uitleg: 4 locaties met geld voor ieder van de drie teams.

Rijtjes en feitjes

Vorige week: Een beeld van een grote stad. Karel: Hartelijk welkom in Buenos Aires. Nu gaat het beginnen Beeld van groep, van links naar rechts: Geert, Frédérique, Chris, Liz, Toine, Milouska, Richard, Roderick, Peggy en Mary-Lou. Karel: Twee kandidaten, een man en een vrouw, verlaten nu de groep en komen weer terug in aflevering 3. Liz en Roderick wandelend op het vliegveld. Richard bij de rest: Daar zijn we vanaf! Nog 6 te gaan. Liz en Roderick dansend terwijl Karel zegt: Jullie gaan samen de tango leren dansen. Gejuich want Peggy heeft haar vraag goed beantwoord. Mary-Lou kruipt over een brug. Toine keert de foto van Geert om. Karel: En Toine van Peperstraten mag ik hartelijk feliciteren met zijn vrijstelling. Peggy: Eigen belang werd gekozen boven 't groepsbelang. Karel drukt op Enter en Geert krijgt een rood scherm. Achter hem zit Richard.

Intro kandidaten: De introductiefilmpjes van de kandidaten zijn hetzelfde als de vorige week met uitzondering van de rode duimafdruk die verschijnt bij afvaller Geert. Opgelet: bij de tweede set groene beelden van Argentinië iets verderop staat er linksonder op het scherm iets: Bariloche->Buenos Aires, Afstand 1339km. De dertiende letter van het alfabet is de M van Mol maar er is helaas geen kandidaat van 39 jaar.

Schoolbord: deze warboel van letters en cijfers is een ideale plek om een hint te verstoppen. Ergens bij Chris staat 20.15 en als je dat vertaalt naar letters krijg je 20ste en 15de letter van het alfabet = TO, de eerste letters van Toine. Wat andere cijferrijtjes: 154173, 15602149, 421465 en 520345. Misschien zit er ook een vergelijkbare hint verstopt in het aantal heipalen onder het Paleis van Justitie: 13675.

Wordt ik verdacht?: Richard, Peggy en Chris. Wakker worden: Peggy, Chris, Toine, Roderick, Liz, Frédérique, Richard, Mary-Lou en Milouska. Nog meer rijtjes: Bij de uitleg van het vlotvaren staan alle kandidaten van de grote groep in beeld behalve Richard. En bij de selectie van Frédérique zwaait de camera lang zes van de zeven en niet langs Milouska.

De jokerhandel: Toine biedt 2 jokers aan Frédérique en Mary-Lou biedt haar 1. Toine verlaagt daarna zijn bod naar 1. Chris had Toine eerder om drie jokers gevraagd maar Toine is niet ingegaan op die vraag.

Pot: nog steeds beheert niemand de pot. Geen potgeld dus dit jaar!

Testvolgorde: Mary-Lou, Milouska, Toine, Richard, Peggy, Chris en Frédérique. Opvallend: Richard stemt voor de tweede keer als vierde.

Afvalronde: Peggy, Toine, Milouska, Frédérique, Mary-Lou en Chris (valt af). Opvallend: Milouskas naam wordt voor de tweede keer als derde ingetikt. Opvallend: Karel zegt nu voor de tweede keer Je blijft nog even tegen Milouska. Nu zei hij ook iets vergelijkbaars tegen Frédérique. Close-up in beeld voor afvalronde: iedereen.

Vooruitblik: prachtig beeld van een meer en bergen. Een hobbelende wagen rijdt bergaf. Milouska in een busje tegen Richard: Nee, dat hoef ik niet te pikken! Richard in een biecht: Ik irriteer me ook een beetje aan Milouska. Liz en Roderick, dansend. Iemand bezig met abseilen. Richard (helm onder arm) slaat zijn arm om Peggy (helm op) en zegt: Lieverd, luister, je hebt ook vier jaar toneelschool gehad dus je kan zeggen dat je het eigenlijk heel irritant vindt maar dat eigenlijk je actie geslaagd is. Abseilen: Peggy, Mary-Lou, Frédérique en Toine(?). Liz wacht in een kamer en is verbaasd over wat ze ziet: Je hebt een pruik?!. Opvallend: iedereen heeft een groene helm behalve Peggy.

Lange trailer: De lange trailer was exact hetzelfde als dat van vorige week: een beeld van een grote stad. Karel: Hartelijk welkom in Buenos Aires. Nu gaat het beginnen. Beeld van groep, van links naar rechts: Geert, Frédérique, Chris, Liz, Toine, Milouska, Richard, Roderick, Peggy en Mary-Lou. Close-up Chris en Liz, terwijl Karel zegt: De Mol kan naast je staan. In de bus: Mary-Lou zegt: Hij is Karel! (rest is onverstaanbaar). Milouska buigt zich naar het raam. Karel staat bij een weg. Close-up Mary-Lou (kijkt bang) en Milouska terwijl iemand (Richard?) zegt: Als jij het niet wil doen dan moet je het niet doen. Karel: 1 van de tien ie een bedrieger. Vierkante plankjes met foto Peggy en teksten: (zwart) Goede Testvraag, De Mol en (rood) -1000 euro. Close-up Geert (teleurgesteld), legde de -1000-europlank neer. Karel (buiten beeld) zegt: De pot is terug bij 3000 euro, dank je wel Geert. Karel (voor meer en berg): Wie is die mol? Peggy drinkt uit fles in bus. Toine drinkt uit fles in bus. Iemand zegt: Misschien doet ze het er wel om. Misschien doet hij het er wel om... Geert staat naast Chris en zegt Bier met wodka en... Milouska staat tussen Peggy Richard en zegt: Nee, whisky! Mary-Lou danst voor het plankenbord. Milouska omarmt haar. Close-up Toine (kijkt bedenkelijk). Milouska balancerend. Enge brug. Achtergrondstem: Wie is de Mol? Vanaf vrijdag 10 maart op Nederland 2 .

Korte trailer: Er was ook nog een kortere trailer dat kort voor de uitzending werd getoond. Deze ging wel over aflevering 2: de kandidaten in rubberboot op een vlot. Close-up Toine met daarachter Frédérique in een rubberboot. Peggy zegt: Krak! O nee, daar gaat de bagage. Milouska en Richard op paarden. Richard: Ja, er zit geld in. Frédérique met walkie-talkie: Dan als de sodemieter naar de Nederlandse bank. Toine: Je moet keuzes maken wie je gaat steunen (Close-up Frédérique) en wie je niet steunt. (close-up Chris) En als dat een matennaaier is dan ben ik een matennaaier.

Test

De kandidaten stemden op de volgende personen in de tweede test:

  • Liz: getipt door Frédérique (2 jokers ingezet/0 over)
  • Chris: getipt door Peggy (2/0)

De andere kandidaten zijn minder duidelijk over hun keuzes: Mary-Lou (3/0, verdenkt Toine, Liz en Roderick), Milouska (0/3, verdenkt Richard en Toine), Toine (3/2, Chris en Roderick), Richard (0/0, Chris en Peggy) en Chris (0/0, Richard, Peggy, Frédérique). Vreemd dat Milouska haar 3 jokers niet gebruikte. Alleen Toine (2) en zij (3) hebben jokers over.

Verdenkingen

We hebben voor de volgende kandidaten verdachte zaken kunnen noteren tijdens deze aflevering:

  • Richard: lid van het zwakte groepje in opdracht 2. Beweerde met opzet te lanterfanten bij het maken van het vlot. Mogelijke hints bij het vlotvaren en de test wijzen naar hem.
  • Milouska: lid van het zwakste groepje in opdracht 2. Mogelijke hints bij het Frédériques selectie en de afvalronde (2x) wijzen naar haar.
  • Toine: schreef een bericht van de Mol op het schoolbord. Het schoolbord verwijst mogelijk naar hem.
  • Frédérique: zat als een Mol onder de grond in opdracht 2.
  • Peggy: pakte geld van een ander team in opdracht 2.

Voor Chris, Liz, Mary-Lou en Roderick konden we niks verdacht vinden.

Onze keuze

Mol: Milouska. Winnaar: Mary-Lou. Volgende uitvaller: Richard.

We gaan door met het bijhouden van wie in welke opdracht verdacht is bezig geweest:

  1. Opdracht 1 is glansrijk geslaagd zonder duidelijke sabotageacties. Iedereen krijgt een punt.
  2. Opdracht 2 is moeilijk om te interpreteren maar het leek alsof Milouska en Richard het zwakste groepje waren. Peggy raakte geld kwijt van een ander groepje. De rest krijgt een punt.

Hoe minder punten een kandidaat heeft, hoe verdachter hij is. Milouska blijft hoofdverdachte met 1 punt. Richard is de enige met 2 punten. De rest heeft er meer.

De algemene beschouwing van alle kandidaten:

  • Milouska: een stuk minder verdacht dan in aflevering 1. Werkt wel de andere kandidaten op de zenuwen: geen goede strategie voor een Mol.
  • Richard: wat kleine Molacties bij het maken van het vlot en het zoeken te paard. Zou nog steeds de Mol kunnen zijn. Zal vermoedelijk wel sterker verdacht worden in aflevering 3 omdat niet hij maar Chris eruit vloog.
  • Toine: maakte handig gebruik van zijn jokeroverschot en kweekte daarmee waardering: nuttig voor een Mol.
  • Peggy: verdachte actie bij de paardenopdracht. Verder onopvallend. Geen Mol.
  • Frédérique en Mary-Lou: onopvallend in deze aflevering. Geen Mol.
  • Liz en Roderick: nog steeds buitenspel. Geen Mol.
  • Chris en Geert: uitgevallen. Geen Mol.

We blijven bij onze keuzes van Milouska als Mol en Mary-Lou als winnaar. Het kiezen van de volgende uitvaller is niet eenvoudig. Op basis van de introductiefilmpjes zijn er nu drie kandidaten in de gevarenzone: Liz (filmpje uit aflevering 2), Richard (3) en Toine (2). Liz heeft 0 jokers maar als zij haar dansopdracht goed uitvoert kan zij een vrijstelling winnen. Toine heeft nog 2 jokers. Richard heeft geen jokers. We kiezen dan ook hem als volgende uitvaller.


poeha.com/demol | Vorige | Home | Volgende | Muziek | Kies een Mol | Stemmenoverzicht | Gastenboek
Last update: April 17, 2006. erikt(at)xs4all.nl